Biuletyn Informacji Publicznej
BIP Urząd Gminy Głowno

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.gmina-glowno.pl

Treść strony

Zamówienia publiczne

540094-N-2020 z dnia 2020-05-14 r. / GWI.271.1.2.2020 540085316-N-2020 z dnia 19-05-2020 r. 540090888-N-2020 z dnia 26-05-2020 r. - przetarg nieograniczony

Aktualny okres składania ofert: od czwartek 2020-05-14 godz. 13:30 do piątek 2020-05-29 godz. 10:00 piątek 2020-06-05 godz. 10:00
Status postępowania: zakończony unieważniony
Przebieg postępowania (wskazane zdarzenie)
„Modernizacja SUW (wraz z wymianą wszystkich zbiorników i złóż) w Boczkach Domaradzkich – poprawa jakości wody”
data opublikowania zdarzenia: 2020-05-26 13:30
Typ zdarzenia: wyjaśnienie treści SIWZ
Oznaczenie: 540094-N-2020 z dnia 2020-05-14 r. / GWI.271.1.2.2020 / 540085316-N-2020 z dnia 19-05-2020 r.
Szczegółowa informacja:

WYJAŚNIENIE NR 3

TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych informuję, że w dniu 19.05.2020 r. do zamawiającego wpłynął wniosek nr 3 dotyczący wyjaśnienia treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w prowadzonym postepowaniu pn.: „Modernizacja SUW (wraz z wymianą wszystkich zbiorników i złóż) w Boczkach Domaradzkich – poprawa jakości wody”.

Pytanie nr 1:

W dokumentacji widnieje następujący zapis: „Należy sprawdzić czy mocy zainstalowanych urządzeń spełnia istniejące warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej”. Kwestia doboru urządzeń spełniających ten zapis leży w gestii projektanta a wykonawca ma obowiązek zastosowania urządzeń równoważnych. Proszę o informację jaka moc urządzeń przewidziana jest w projekcie i jaka maksymalna moc urządzeń może zostać użyta, aby nie przekroczyć mocy zawartych w warunkach przyłączenia do sieci.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że przewiduje następujące moce:

Zestaw hydroforowy – moc zainstalowana każdej z pomp 7,5 kW;

  • Pompa płucząca – 4,0 kW;
  • Sprężarka – 2,4 kW;
  • Dmuchawa – minimum 3,6 kW;
  • Zestaw dozujący – 0,03 kW;
  • Osuszacz powietrza – 1,4 kW;
  • Sterowanie i zasilanie urządzeń pomiarowych – 1,5 kW;

Zamawiający informuje, że w przypadku gdy moc okaże się zbyt mała planujemy wystąpienie do zakładu energetycznego z wnioskiem o zwiększenie mocy przyłączeniowej w zakresie niezbędnym dla prawidłowego działania zmodernizowanej stacji.

Pytanie nr 2:

Proszę o podanie parametrów pomp zestawu hydroforowego oraz uszczegółowienie zapisów dotyczących jego budowy i sposobu pracy.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że szczegółowe wymagania dla zestawu hydroforowego zostaną doprecyzowane w załączniku nr 7 do niniejszego postępowania – po zmianie.  

Pytanie nr 3:

W dokumentacji widnieje zapis jak niżej. Proszę o podanie co wykonawca ma przyjąć do wyceny w tym zakresie.

„W zakresie zadanie nie przewiduje się wykonania wewnętrznej instalacji wodnej dla celów sanitarnych. W przypadku podjęcia decyzji przez Inwestora o remoncie ww. instalacji należy Zakup, dostawa, montaż. Instalacja wody doprowadzona zostanie do pomieszczenia chlorowni (oczomyjka, zawór czerpalny), pomieszczenia WC (miska ustępowa, umywalka) oraz hali technologicznej (kurek czerpalny ze złączką do węza). Woda na cele sanitarne pobierana będzie kolektora tłocznego zestawu pompowego. Do budowy instalacji wody na cele sanitarne w budynku stosuje sie rury z polipropylenu PP średnicach 20 mm. Połączenia rur za pomocą zgrzewania i systemowych złączek zaciskowych, polaczenia z armatura – złączki przejściowe o połączeniach gwintowanych. Do przygotowania ciepłej wody do umywalki w pomieszczeniu WC należy zamontować elektryczny przepływowy podgrzewacz wody o mocy 3,7 kW z baterią. W pomieszczeniu chlorowni do zasilania oczomyjki należy zainstalować przepływowy ogrzewacz wody z regulatorem temperatury 4,5 kW w zakresie 15-30 stopni. Instalacja wody na cele sanitarne ma być wyposażona w następującą typową armaturę, przybory i urządzenia:

•zawory odcinające Dn 20 i Dn 15,

•zawór antyskazeniowy typu EA Dn 25,

•wodomierz skrzydełkowy JS Dn 20,

•zawór czerpalny ze złączką do węża Dn 20,

 •umywalka ceramiczna,

•muszla klozetowa,

•oczomyjka do przemywania oczu i inne materiały pomocnicze.”.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że nie przewiduje się wykonania wewnętrznej instalacji wodnej dla celów sanitarnych. W kosztorysie przewidziano tylko wymianę rury zasilającej pomieszczenie chlorowni i wc (dn 25 w kosztorysie).

Pytanie nr 4:

W Przedmiarze widnieje zapis: „remont rozdzielni głownej wg ustalenia z inwestorem”. Proszę o uszczegółowienie zagadnienia prac do wykonania jeśli chodzi o branże elektryczną. W dokumentacji jest bardzo mało zapisów na ten temat a jest to niezbędna kwestia jeśli chodzi o prawidłową wycenę.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że część odbiorczą, istniejącej rozdzielnicy szafowej, stacji uzdatniania wody należy zdemontować. W miejsce zdemontowanej rozdzielnicy należy wykonać rozdzielnicę główną, przeznaczoną do rozdziału energii elektrycznej potrzeb ogólnych, oświetlenia i gniazd wtyczkowych. Rozdzielnice wykonać w szafce/szafkach izolacyjnych o stopniu szczelności IP-54, wg katalogów producenta szafki. Rozdzielnice zawiesić na ścianie. Do rozdziału energii i sterowania odbiornikami technologicznymi stacji wodociągowej przewidziane są rozdzielnice technologiczne. Rozdzielnice wykonują dostawcy technologii stacji wodociągowej którzy wyposażają je w automatykę wg własnej dokumentacji. Rozdzielnice RG, RT i RZH ustawić w miejscu wskazanym na planie instalacji.

Schematy sterowania i sygnalizacji stacji wodociągowej, specyfikacja techniczna układów sterowania, zależności między wielkościami mierzonymi (ciśnienia, poziomy wody w zbiornikach, przepływy), a praca odbiorników technologicznych (pompy, dmuchawy, sprężarki) i urządzeń wykonawczych – ujęte będą w dokumentacji wykonawczej, rozdzielnic RG, RT i RZH oraz dostawców technologii.

Jako środek ochrony przed dotykiem pośrednim, stosować samoczynne odłączanie zasilania wyłącznikami różnicowoprądowymi w układzie TN-C-S wg PN-IEC-60364 oraz izolację ochronną dla rozdzielnicy RG.

Pytanie nr 5:

Proszę o podanie dokładnych powierzchni do wykonania odbicia tynków oraz prac malarskich, ponieważ w przedmiarze są różne pozycje dotyczące powierzchni. Co Zamawiający rozumie pod zapisem podniesienie posadzki o 1 cm.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że zapisy pozycji 77 – 79 przedmiaru zostały zmienione.

 

Powyższych wyjaśnień udzielono na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Wójt Gminy Głowno
/-/ Marek Jóźwiak

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Maciej Olejniczak
    data wytworzenia informacji: 2020-05-26
  • zdarzenie opublikował: Maciej Olejniczak
    data dodania: 2020-05-26 13:31
Załączniki:
  • Zapytanie nr 3 do SIWZ - BIP1.1MB

    Metryka

    • autor lub odpowiedzialny za treść: Maciej Olejniczak
      data wytworzenia informacji: 2020-05-26
    • załącznik opublikował: Maciej Olejniczak
      data dodania: 2020-05-26 13:32
[drukuj]