Biuletyn Informacji Publicznej
BIP Urząd Gminy Głowno

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.gmina-glowno.pl

Treść strony

Zamówienia publiczne

540094-N-2020 z dnia 2020-05-14 r. / GWI.271.1.2.2020 540085316-N-2020 z dnia 19-05-2020 r. 540090888-N-2020 z dnia 26-05-2020 r. - przetarg nieograniczony

Aktualny okres składania ofert: od czwartek 2020-05-14 godz. 13:30 do piątek 2020-05-29 godz. 10:00 piątek 2020-06-05 godz. 10:00
Status postępowania: zakończony unieważniony
Przebieg postępowania (wskazane zdarzenie)
„Modernizacja SUW (wraz z wymianą wszystkich zbiorników i złóż) w Boczkach Domaradzkich – poprawa jakości wody”
data opublikowania zdarzenia: 2020-05-26 13:50
Typ zdarzenia: wyjaśnienie treści SIWZ
Oznaczenie: 540094-N-2020 z dnia 2020-05-14 r. / GWI.271.1.2.2020 / 540085316-N-2020 z dnia 19-05-2020 r.
Szczegółowa informacja:

WYJAŚNIENIE NR 7

TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych informuję, że w dniu 21.05.2020 r. do zamawiającego wpłynął wniosek nr 7 dotyczący wyjaśnienia treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w prowadzonym postępowaniu pn.: „Modernizacja SUW (wraz z wymianą wszystkich zbiorników i złóż) w Boczkach Domaradzkich – poprawa jakości wody”.

Pytanie nr 1:

Na stronie 9 opisu technicznego projektant planuje, że „Wody popłuczne odprowadzane będą do skrzyń wód popłucznych i dalej do istniejącego trzykomorowego osadnika a następnie poprzez zbiornik retencyjny infiltrująco — odparowujący do ziemi”.

W projekcie zagospodarowania terenu brak zbiornika retencyjnego infiltrująco- odparowującego. W projekcie nie zamieszczono również żadnych istotnych dla Wykonawcy parametrów (jaka ma być jego konstrukcja, głębokość, szerokość, długość), brakuje jego lokalizacji i rurociągu/kanału jakim wody nadosadowe miałby być transportowane do tego zbiornika.

Prosimy o doprecyzowanie rozwiązania.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że wody popłuczne odprowadzane będą do skrzyń wód popłucznych i dalej do istniejącego trzykomorowego osadnika a następnie poprzez istniejący kanał do rowu otwartego. Zamawiający posiada pozwolenie wodnoprawne w tym zakresie. Zamawiający dokona korekty tego zapisu w opisie technicznym.

Pytanie nr 2:

Jakiej objętości są istniejące osadniki wód popłucznych?

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że całkowita pojemność czynna osadników wód popłucznych wynosi 12,0 m3.

Pytanie nr 3:

Prosimy o precyzyjne wyjaśnienia dotyczące zapisów na temat „przeprowadzenia badań archeologicznych w formie nadzoru podczas realizacji modernizacji SUW”.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że teren SUW jest położony w bliskiej odległości od stanowisk archeologicznych. W związku z tym Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi wymaga przeprowadzenia badań archeologicznych w formie nadzoru podczas realizacji modernizacji SUW. Koszty związane z nadzorem poniesie wykonawca.

Pytanie nr 4:

Na stronie 5 opisu technicznego Projektant pisze o usuwaniu związków amonowych. Jakie jest stężenie jonu  amonowego w wodzie surowej?

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że zapis o usuwaniu związków amonowych zostanie wykreślony z opisu technicznego.

Pytanie nr 5:

Na czym miałyby polegać prace remontowe osadników?

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że prace remontowe obejmują czyszczenie ścian wewnętrznych i uzupełnienie ubytków ścian zbiorników.

Pytanie nr 6:

Prosimy o jednoznaczne określenie typu i parametrów sprężarki.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że sprężarka powinna mieć następujące parametry:

·  Sprężarka tłokowa

·  Wydajność: 280 l /min,

·  Max. Ciśnienie robocze: 10 bar

·  Moc silnika: 2,4 kW

·  Poziom hałasu: zgodnie z obowiązującymi normami

·  w obudowie dźwiękochłonnej,

·  Napięcie: 230 V,

·  Z przyłączem elastycznym.

Pytanie nr 7:

Prosimy o sprawdzenie parametrów dmuchawy bocznokanałowej. Urządzenia tego typu dostępne na rynku nie osiągają parametrów określonych w dokumentacji (np. wentylator dwustopniowy typ SC902SF15T osiąga  max spręż ok. 650 mbar, wydajność 520 m3/h, silnik 15 kW).

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że należy przyjąć dmuchawę bocznokanałową o wydajności 150 m3/h, Δp = 900 mbar. Moc powinna umożliwiać osiągnięcie podanych parametrów pracy.

Pytanie nr 8:

Dokumentacja nie przewiduje modernizacji/wymiany pomp w studniach. Czy parametry techniczne (wydajność, wysokość podnoszenia) pomp głębinowych oraz ich sterowanie jest dostosowane do zaprojektowanego układu technologicznego dwustopniowego pompowania?

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że wydajność oraz wysokość podnoszenia pomp głębinowych w studniach jest dostosowana do zaprojektowanego układu technologicznego. W związku ze zmianą sposobu obsługi SUW sterowanie należy dostosować do zaprojektowanego układu technologicznego.

Pytanie nr 9:

Dokumentacja nie przewiduje zwiększenia mocy elektrycznej. W gestii Projektanta jest ustalenie bilansu mocy szczytowej na podstawie mocy poszczególnie zaprojektowanych urządzeń technologicznych i sprawdzenia czy należy zwiększyć moc przydzieloną przez Zakład Energetyczny.

Prosimy Zamawiającego o informację jakim zapasem mocy dysponuje obiekt oraz czy jest on wystarczający.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że obiekt obecnie dysponuje mocą przyłączeniową 27 kW. W przypadku gdy moc okaże się zbyt mała planujemy wystąpienie do zakładu energetycznego z wnioskiem o zwiększenie mocy przyłączeniowej w zakresie niezbędnym dla prawidłowego działania zmodernizowanej stacji.

Pytanie nr 10:

Prosimy aby Zamawiający doprecyzował (np. określając oznaczenie materiału wg PN) z jakiego gatunku stali mają być wykonane: aeratory, filtry ciśnieniowe, zbiornik sprężonego powietrza, zbiornik zewnętrzny i jego poszycie.

Odpowiedź:

Zamawiający informuje, że urządzenia powinny być wykonane ze stali. Preferowane są urządzenia wykonane z następujących rodzajów stali:

- aeratory – stal węglowa posiadająca odpowiednie atesty,

- filtry ciśnieniowe – stal węglowa posiadająca odpowiednie atesty,

- zbiornik sprężonego powietrza – stal niskowęglowa posiadająca odpowiednie atesty,

- zbiornik zewnętrzny - stal niskowęglowa posiadająca odpowiednie atesty, izolacja zabezpieczona płaszczem z blachy trapezowej, ocynkowanej lakierowanej.

Dopuszcza się dostarczenie urządzeń wykonanych ze stali nierdzewnej np. austenitycznej.

 

Powyższych wyjaśnień udzielono na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Wójt Gminy Głowno
/-/ Marek Jóźwiak

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Maciej Olejniczak
    data wytworzenia informacji: 2020-05-26
  • zdarzenie opublikował: Maciej Olejniczak
    data dodania: 2020-05-26 13:50
Załączniki:
  • Zapytanie nr 7 do SIWZ - BIP1.2MB

    Metryka

    • autor lub odpowiedzialny za treść: Maciej Olejniczak
      data wytworzenia informacji: 2020-05-26
    • załącznik opublikował: Maciej Olejniczak
      data dodania: 2020-05-26 13:51
[drukuj]